Opublikowany przez: Kasia P.
Autor zdjęcia/źródło: unsplash
Pierwsze pytanie jakie najczęściej zadawane jest na naszym forum w tej materii dotyczy zazwyczaj tego co właściwie wpływa na płodność mężczyzny. Zatem czynników jest bardzo dużo, a do najważniejszych można zaliczyć:
Wymienione powyżej czynniki łatwo sprawdzić podczas odpowiedniego badania w laboratorium, a co można uskutecznić w domowym zaciszu? Przede wszystkim warto wiedzieć, że zarówno niedowaga, jak i nadwaga mają wpływ na ilość plemników w spermie, dlatego tak ważne jest przejście partnera na odpowiednio zbilansowaną dietę. Wiąże się to zarówno z gospodarką hormonalną, jak i niedoborami witamin. Najkorzystniejszym BMI dla przyszłych ojców jest wskaźnik w normie między 20 a 25. Po drugie bardzo ważna jest także równowaga psychiczna. Zestresowany przyszły tata może mieć bowiem problemy z płodnością. Po trzecie na płodność mężczyzn bardzo dobrze wpływa aktywność fizyczna, aczkolwiek przemęczenie organizmu na siłowni może przekładać się na spadek ilości plemników.
Warto także rozprawić się z wieloma mitami, które krążą na temat męskiej płodności;
Otóż nie! W ten sposób zużywa się więcej plemników, a więc cierpi na tym ilość plemników w spermie. Najlepiej zatem po prostu pilnować czasu owulacji i odpowiednio „wstrzelić się” w cykl partnerki. W tym czasie warto uprawiać seks po prostu raz dziennie.
>>> Dieta na męską płodność: TE superfoods powinny znaleźć się na jego talerzu!
Nic bardziej mylnego! Nie tylko spada wraz z wiekiem, lecz także uzależniona jest pory roku i pory dnia. W zimie plemników jest więcej, a w lecie mniej z uwagi na temperaturę.
Mają bardzo ważne znaczenie. Płodność mężczyzny zależna jest także o takich rzeczy jak to, czy mężczyzna nosi przewiewną i luźną bieliznę oraz spodnie, oraz to, czy często trzyma laptopa w tych okolicach, a także to czy długimi godzinami jeździ na rowerze.
Taka podstawowa wiedza na temat męskiej płodności może pomóc parze starającej się o dziecko. Warto więc pomyśleć nie tylko o przyszłej mamie i jej przygotowaniach, lecz także o kondycji i zdrowiu przyszłego taty.
ZOBACZ TAKŻE:
TOP 5 ZASAD przygotowań do ciąży pierwszej lub kolejnej >>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.